Haydar Aliyev Avrasya Araştırmaları Merkezi

Rusya’nın Orta Asya Politikaları


İbn Haldun Üniversitesi Haydar Aliyev Avrasya Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, bahar dönemi faaliyetleri kapsamında İlim ve Medeniyet Derneği ortaklığıyla Orta Asya-101 Atölyesi  düzenlemektedir. Atölye bünyesinde 5 farklı seminer planlanmış olup 3 tanesi geçtiğimiz haftalarda tamamlanmıştır. Dördüncü seminerimiz ANKASAM Uzmanı Dr. Sabir ASKEROĞLU tarafından “Rusya’nın Orta Asya Politikaları” üzerine yapılacaktır.

19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren Orta Asya’da hakimiyet kuran Ruslar, SSCB’nin dağılmasına kadar bölgeyi ellerinde bulundurmuştur. Bölge ülkeleri bağımsızlıklarını elde ettikten sonra Rusya’nın arka bahçesi olarak kabul ettiği bu bölgede aktif politikaları devam etmiştir. Sabir ASKEROĞLU hocamız ile bu politikaları konuşacağımız “Rusya’nın Orta Asya Politikaları” semineri gerçekleştirilecektir.

26 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de seminerimiz başlayacaktır. ZOOM üzerinden gerçekleşecek olan programa katılmak isteyenlerin formu doldurmasını rica ediyoruz. ZOOM linki mail aracılığı ile size iletilecektir.

https://forms.gle/ADiAnXhW1gkEp2Wc8

Toplantı linki Formu dolduranların mail adreslerine atılacaktır. 

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur