Haydar Aliyev Avrasya Araştırmaları Merkezi

Orta Asya-101 Atölyesi


İbn Haldun Üniversitesi Haydar Aliyev Avrasya Araştırmaları Merkezi, bahar dönemi faaliyetleri kapsamında İlim ve Medeniyet Derneği ortaklığıyla Orta Asya-101 Atölyesi  düzenleyecektir. Atölye bünyesinde 5 farklı seminer planlanmaktadır. İlk seminerimiz TESPAM Başkanı Oğuzhan AKYENER tarafından “Orta Asya ve Enerji Trendleri” üzerine yapılacaktır.

İnsanoğlu için enerji, türü fark etmeksizin en önemli ihtiyaç kalemlerinden birisidir. Uluslararası ilişkiler disiplini çerçevesinde de önemli bir yer tutan bu konu devletlerarası ilişkilerin de belirleyici faktörlerinden biri olmuştur. Özellikle petrol ve doğalgaz kaynaklarının yanı sıra yeraltı zenginlikleriyle de ön plana çıkan Orta Asya ülkeleri bu bağlamda daha da önemli hale gelmektedir. Düzenlenecek olan atölye programımızda da bu konulara değinilecektir. Hem teknik hem de akademik anlamda başardığı işlerle ismini duyduğumuz hocamızın bilgi birikiminden faydalanmak üzere;

5 Mart Cumartesi günü saat 18.30’da seminerimiz başlayacaktır. ZOOM üzerinden gerçekleşecek olan programa katılmak isteyenlerin formu doldurmasını rica ediyoruz.
https://forms.gle/EB5V6Qk4XdDmwL8D7

Toplantı ZOOM Linki:

https://us06web.zoom.us/j/82661576052?pwd=TzMvNHVYQkhPWnRERm5sdkk2Sm9NZz09

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur